Andrea Thero Casotti

Andrea Thero Casotti

Andrea „Thero“ Casotti je hlavním parfumérem značky Moresque.

Poté, co se stal slavným parfumérem , Andrea si nechal svoji přezdívku s mládi. Jmenuje se je Andrea Casotti, a Thero je umělecká přezdívka.

Před vytvořením značky Moresque v roce 2015 Casotti pracoval ve společnosti CFF SpA. Pro parfuméra setkání s Cindy Guillaume bylo osudové. Cindy byla také nadšená parfémy, ale byla obeznámena s druhou stranou – marketing, distribuce, design. Společnou vášní Cassoti a Guillaume jsou orientální vůně ve všech jejich nápadných odlišnostech od italských a francouzských vůní. Společně založili značku Moresque, ve které Cindy Guillaume převzala pozici CEO a Andrea „Thero“ Casotti byl zodpověden za parfémy. Na rozdíl od mnoha jiných značek, které kombinují orientální estetiku s evropskou, Moresque klade důraz na maurský styl, který dosud nebyl představen v evropských parfémech.

V nejlepších tradicích Východu vytváří Andrea „Thero“ Casotti parfémy z přírodních drahých materiálů, což dává kompozici velkou intenzitu a vynikající trvanlivost. U parfémů pečlivě vyvažuje každé nuance hustých krémových kompozic, a při tom i někdy vytváří přes desítky předběžných možností.