Alberto Morillas

Alberto Morillas

ALBERTO MORILLAS
PODPIS VELIKÉHO PARFUMÉRU
Alberto Morillas se narodil v Seville a vyrůstl v Andalusii, kde studoval na Ženevské škole výtvarných umění. V 70. letech objevil a zamiloval se do řemesla parfumérii jenom tím, že četl knihy na toto téma.
Tento samouk a vizionář získal titul Master Perfumer v roce 1988. V roce 2003 obdržel Cotyovu cenu za celoživotní úspěchy a svou pečlivou práci a výrazný podpis ve svých dílech, uznávaný všemi svými vrstevníky.
Jako zlatník, z nejprestižnějších vůní vytvořil v roce 1983 první parfém pro Dalí, kterou si Salvador Dalí představil jako poctu Gala, jeho manželce a múze, se kterou byl šíleně a nadměrně zamilován, v nejvíce daliniánském stylu. Osmóza mezi talentem parfuméra a talentem mistra vyústila v dokonalé tvůrčí porozumění, protože pro Salvadora Dalího bylo přirozené zajímat se o tuto jinou formu uměleckého vyjádření spadle někde mezi umění a módu, v níž pravě vyniká Alberto Morillas.
Alberto Morillas je inspirován svými setkáními, ve kterých je každé slovo důležité, protože vyjadřuje nejtajnější emoce každého jednotlivce. Ručně skládá všechny své receptury a znovu a znovu je čichá: „Moje kompozice je moje emoce. Když píšu recepturu, cítím vůni,“ – vysvětluje parfumér. Vůně, která byla pro Salvadora Dalího „nejkrásnější spojkou k vzpomínkam a šťastným okamžikům“.