Montale Paris

Montale Paris

Pierre Montale našel svůj osud před 20 lety ve vzdálených koutech Arábie.

Inspirován krásou a skrytými tajemstvími Východu, mezi procesem učení a čistým zázrakem, kombinoval tajné, a tisícileté olfaktorní materiály, jako jsou růže, kadidlo, ambra, cedr, vzácné dřeviny a tisíce dalších úžasných vůní, jako jsou orientální masti, které přinášejí štěstí nebo lektvary lásky.

Mezi nejoblíbenější vůně od Pierre Montale patří magický oud – ochránce východních tradic. Voňavé asijské masti, které se běžně používají v Perském zálivu a Saúdské Arábii, získávají svou jedinečnou vůni z oudového stromu. Jedná se o tajný, tisíce let starý proces, který nikdy nespatří světlo světa, a zůstane navždy tajemstvím. Pierre Montale byl okouzlen nekonečnými aromatickými kombinacemi oudu a stal se prvním velvyslancem pro Západ, který tuto záhadnou nótu představil.

Pierre Montale se vrátil do své vlasti v roce 2003, a představil své umělecké výtvory pod záštitou nového parfémového domu, Montale. Unikátní olfaktorní zážitek odhalující dokonalost, přístupný pouze se zavřenými oči.

V důsledku toho se Pierre Montale stal prvním dodavatelem oudu pro Západ, a vytvořil více než sto parfémů.

Ale co je vlastně oud?

Oud vzniká, když je strom Aquilaria (čili Agar) napaden parazitickou houbou. Strom přirozeně vylučuje ochranu před tímto parazitem. Tento mechanismus vytváří velmi tmavou, aromatickou pryskyřici. Tato směs dřeva, houby a pryskyřice je ručně odebírána, a po několik let držena v izolaci. Po destilačním procesu se mění na oud. Je to jedinečná aromatická složka používaná v duchovních rituálech a praktikách Východu.